W dniu 6 czerwca 2012 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie 2. części projektu "Grupa Szkół Rozwijających się".
Ogólnopolska Grupa Szkól Rozwijających się zrzesza placówki, które w sposób szczególny dbają o systematyczny rozwój i podnoszenie jakości pracy, z myślą o dobru każdego ucznia, które promują nowoczesne metody nauczania i wychowania, których nauczyciele wciąż się doskonalą i stanowią wzór zaangażowania w pracę.
W roku szkolnym 2011/2012 chętne placówki oświatowe brały udział w 2. części projektu pt. "Szkoły eksperckie". Aby zdobyć tytuł, placówka musiała spełnić liczne warunki:

  1. zdobycie przez nauczycieli tytułu „Ekspert Szkoły Rozwijającej się”
  2. realizacja działań Programu „Profilaktyka przez sztukę"
  3. pozytywnie ocenione sprawozdania z realizacji projektu
  4. opis 1 przypadku wychowawczego z metodami działania i efektami
  5. opis jednego przypadku drogi do sukcesu ucznia z metodami i efektami
  6. opis 1 ciekawego, nietypowego i efektywnego działania zespołu przedmiotowego, wychowawczego lub profilaktycznego

Nauczyciele, ubiegając się o tytuł "Nauczyciel - ekspert" musieli:

  1. brać systematycznie udział w szkoleniach
  2. zaprezentować scenariusz lekcji, przeprowadzonej z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb edukacyjnych uczniów
  3. przygotować artykuł, opisujący własne doświadczenia, przemyślenia i pomysły, dotyczące praktyki nauczania
  4. przeprowadzić min. jedną lekcję otwartą

Spośród 40 placówek tytuły zdobyło 10 szkół i 2 przedszkola oraz 47 nauczycieli-ekspertów.
Galę poprowadziła inicjatorka i pomysłodawczyni Projektu - Kamilla Przychodzień - doradca metodyczny Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. Gości witała oraz wręczała certyfikaty pani Maria Jolanta Ambrożej, dyrektor MODM. Uczestnikami byli dyrektorzy, nauczycieli i uczniowie wyróżnionych placówek.
Spotkanie otworzył występ niezwykłego chóru nauczycielskiego Szkoły Podstawowej nr 11 w Białymstoku. Następnie każda z placówek pokazywała krótką prezentację nt swoich najciekawszych działań i najważniejszych osiągnięć. Uczestnicy obejrzeli także m.in. występ taneczny uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku, spektakl "Miś" w wykonaniu Przedszkola Samorządowego nr 1 w Białymstoku oraz miniaturę teatralną Zespołu Szkół nr 17 . Podczas spotkania można było także zobaczyć wystawę prac plastycznych SP 11, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
Uroczystość uświetniała wspaniała orkiestra Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych pod batutą pana Franciszka Mocarskiego oraz towarzyszący jej grupa mażoretek.

Certyfikaty "Szkoła ekspercka" odebrały:

  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku
  • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku
  • Zespół Szkół nr 5 w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa w Dolistowie
  • Zespół Szkół nr 17 w Białymstoku
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku
  • Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1 Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku

a tytuł "Przedszkole eksperckie"

  • Przedszkole Samorządowe Nr 64 "Akademia Jasia i Małgosi" w Białymstoku
  • Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Białymstoku.


Tytułem Nauczyciela- eksperta Grupy Szkół Rozwijających się wyróżniono:

Kamilę Luizę Antoniuk
Annę Kisielewską- Baturo
Joannę Żaworonek
Annę Targońską
Joannę Seredyńską
Urszulę Kitlasz
Edytę Skowrońską-Nowicką
Anetę Bogusz
Barbarę Ziembińską
Katarzynę Niedzielską
Dominikę Makałus
Julitę Gregorczuk
Agnieszkę Antczak
Andzelikę Agnieszkę Bujnowską
Alicję Witkowską
Alicję Grzegorczyk
Annę Gudel
Olgę Wojciuk
Sylwię Sobolewską
Jolantę Łaszkiewicz
Ewę Chociej
Kamilę Ewę Aleksandrowicz
Małgorzatę Justynę Tarasiuk
Teresę Dziatkowską
Anetę Błażejczuk
Agatę Mickiewicz
Marię Lisowską
Joannę Kulikowską - Jopich
Agnieszkę Bąbczyńską
Dorotę Rutkowską
Krzysztofę Złotorzyńską
Annę Danielczuk
Annę Myślińską
Janinę Tuchlińską
Justynę Kamilę Stabińską
Barbarę Łobaczewską
Agnieszkę Zajkowską
Katarzynę Andryszewską
Małgorzatę Sochoń
Alę Annę Kujałowicz
Izabelę Grzybowską
Dorotę Wądołowską
Grażynę Mazur
Celinę Borowską
Renatę Muczyńską
Katarzynę Łukaszewicz
Martę Łotko

Początek strony