O nas

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych miasta Białegostoku, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. 

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr RE. 5470.1.2013.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

Dyrektor MODM
Maria Jolanta Ambrożej

ogloszeniezdalna

Miejski Ośrodek Doradztw Metodycznego serdecznie zaprasza Nauczycieli Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej do wzięcia udziału w bezpłatnym Projekcie, którego jesteśmy oficjalnymi partnerami.

Chcesz aby dzieci poznały jak mieszkają ich rówieśnicy w Afryce, Azji czy Ameryce Południowej? Chcesz zachęcić dzieci do działań na rzecz własnego miasta? Chcesz otrzymać ciekawe materiały edukacyjne, dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?

Jeśli odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi tak, to projekt “Bezpieczne domy, przyjazne miasta” jest dla Ciebie!

Aż 400 bezpłatnych egzemplarzy książki “Bezpieczne domy, przyjazne miasta” czeka na przedszkola, szkoły i biblioteki z terenu całej Polski, które wezmą udział w naszym projekcie!

Każdy nauczyciel, który zarejestruje się do projektu "Bezpieczne domy - przyjazne miasta" otrzyma w pierwszym tygodniu września komplet bezpłatnych materiałów edukacyjnych - 2 publikacji: 1 książki z bajkami, 1 książki z 18 scenariuszami zajęć dotyczącymi mieszkalnictwa. Dodatkowo nauczyciele otrzymają linki do audioboków, piosenek o miastach jak i załączników z prezentacjami i zdjęciami niezbędnymi do przeprowadzenia ciekawych zajęć). Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest deklaracja  przeprowadzenia  w okresie 1 września - 5 października 2020 roku 1 warsztatów o mieszkalnictwie.

Projekt  “Bezpieczne domy, przyjazne miasta ” realizowany jest przez Fundację Habitat for Humanity Poland oraz Fundację CultureLab. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią większego projektu “Build Solid Ground” oraz międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity International, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

 

W trakcie szkolenia w sposób szczególny poruszone będą takie tematy jak:

  • jak wygląda życie w obszarach slumsowych
  • jakie wyzwania stoją przed miastami dotkniętymi katastrofą naturalną
  • jak wyglądają domy w różnych częściach świata (budowane z cegieł, drewna, śniegu, skór)
  • jakie są najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.

1,5 godziny szkolenia przepełnione będą pomysłami na zajęcia edukacyjne w oparciu o prezentacje, zadania plastyczne, zgadywanki, łamigłówki czy karty pracy. Wszystkie zaprezentowane materiały edukacyjne dostępne będą dla nauczycieli po zarejestrowaniu się do projektu "Bezpieczne domy - przyjazne miasta".

Więcej informacji o projekcie: https://www.culturelab.pl/co-robimy/bezpieczne-domy-przyjazne-miasta/

ZAŚWIADCZENIA: Każdy nauczyciel, który weźmie udział w szkoleniu i wypełni ankietę przed i po (ankieta będzie dostępna na szkoleniu online) otrzyma zaświadczenie odbycia szkolenia.

Dostępne są 3 terminy do wyboru: 22 czerwca o 17:30, 23 czerwca o 17:30 oraz 9 września (godzina do ustalenia). Nauczyciele biorący udział w szkoleniu i zapisujące się do projektu otrzymają bezpłatne publikacje "Bezpieczne domy - przyjazne miasta"

Platforma E-learningowa MODM

przejdź

Internetowa Platforma Obsługi

przejdź

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego

Young Learners Resource Center

przejdź

ue

Projekt "Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu"

→ przejdź

erasmusplus apla

Projekty realizowane w ramach programu Erasmus+

→ przejdź

Rezultaty projektu Wykorzystanie TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli

→ przejdź

Początek strony