Dzieciaki Mleczaki  oficjalnie wystartowały!
W środę (13 lutego 2013) ponad 30 nauczycieli i pedagogów szkolnych wzięło udział w konferencji inaugurującej start projektu „Dzieciaki Mleczaki” realizowanego przez Polską Izbę Mleka. Konferencja została zorganizowana przez Polską Izbę Mleka i Urząd Miejski w Białymstoku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego. Działania edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.
Inauguracyjna konferencja była okazją do tego, by doradcy metodyczni edukacji wczesnoszkolnej opracowujący książeczkę mogli zaprezentować jej walory edukacyjne grupie nauczycieli wychowania przedszkolnego. I choć nie zabrakło pytań, jej wartość edukacyjna została bardzo dobrze oceniona.
 
Celem „Dzieciaków Mleczaków” jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała książeczkę dla dzieci, zawierającą mnóstwo kolorowanek, gier planszowych i zgadywanek. Dodatkowo uruchomiona została strona internetowawww.dzieciakimleczaki.pl, która jest stroną bezpieczną, ponieważ zawarte w niej treści są przyjazne dziecku. Strona jest podzielona na dwie strefy – dla dzieci oraz dla rodziców. W strefie rodzica można odnaleźć ciekawe artykuły na temat języka dziecka na każdym etapie jego rozwoju, mleczne wariacje kulinarne oraz masę przydatnych informacji z punktu widzenia każdej mamy i każdego taty.
 
- Jest to kolejne działanie promujące spożycie mleka wśród dzieci i młodzieży – powiedziała podczas inauguracji Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka. – Tym razem naszą akcją objęte zostały najmłodsze dzieci, dla których przygotowaliśmy prosty i ciekawy projekt, który ma je zachęcić do picia mleka. Mówimy do dzieci łatwym językiem, wykorzystując w przekazie dziecięce postacie.
Przedszkola i oddziały zerowe szkół, zainteresowane otrzymaniem książeczek, mogą zgłaszać się do Polskiej Izby Mleka na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 
- Jeszcze w tym roku szkolnym planujemy kolejne przedsięwzięcie związane z tym projektem – dodaje Agnieszka Maliszewska. – Te przedszkola i szkoły, które będą aktywnie uczestniczyły w akcji „Dzieciaki Mleczaki” czeka niespodzianka. Nasza mleczna ekipa już pracuje nad teatralnym przedstawieniem dla najmłodszych. Z mlecznym przedstawieniem odwiedzimy wybrane placówki.
 
Realizacja projektu „Dzieciaki Mleczaki” możliwa jest dzięki środkom z Funduszu Promocji Mleka.
 
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.dzieciakimleczaki.pl oraz www.izbamleka.pl
 
Początek strony