Dnia 21 kwietnia 2016 r.na sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala finałowa połączona z wręczeniem nagród laureatomV Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej„Sing A Song” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświatyi Prezydenta Miasta Białegostoku.

Celem konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski i Centrum Zasobów Dydaktycznych Jezyka Angielskiego przy Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w Białymstoku było umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności wokalnych oraz konfrontacji osiągnięć z innymi śpiewającymi uczniami, promowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, realizowanie działań dydaktyczno-wychowawczych poprzez wspólną zabawę oraz nawiązanie współpracy z uczniami i nauczycielami szkół ze środowiska lokalnego.  

     Popisy wokalne oceniało jury w składzie Magdalena Kiszko-Dojlidko (aktor, adiunkt Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku), Urszula Wiluk (nauczyciel muzyki SP 50 w Bialymstoku), Mariusz Truszkowski (konsultant ds. języka angielskiego przy MODM w Białymstoku).  Ze względu na wysoki poziom prezentacji konkursowych jury nagrodziło 21 występów oceniając poprawność językową, dobór repertuaru, interpretację utworów, dykcję i emisję głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii SOLISTA klas I – III:

I miejsce - Maria Małgorzata Matulewicz – Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku

II miejsce –Aleksandra Wołosewicz – Szkoła Podstawowa  nr 14 w Białymstoku

III miejsce – Anna Iwaniuk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa św. św. Cyryla i Metodego 
w Białymstoku,

  

W kategorii ZESPOŁY klas I – III:

I miejsce – Zuznna Breczko, Izabela Żywno - Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku

II miejsce – „Sisters” Natalia Sienkiewicz, Magdalena Sienkiewicz - Zespół Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku

III miejsce – Emma Roszkowska, Natalia Orzepowska, Julia Stankiewicz – Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku

W kategorii SOLISTA klas IV – VI:

 I miejsce – Gabriela Jabłońska – Szkoła Podstawowa nr 28 w Białymstoku
ex aequo

I miejsce - Julia Speichler - Szkoła Podstawowa nr 50  w Białymstoku

II miejsce – Jan Starosta  – Zespół Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku

II miejsce - Weronika Malecka – Szkoła Podstawowa w Surażu

II miejsce – Maria Sawicka - Niepubliczna Szkoła Podstawowa św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

III miejsce –Julia Borowik –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Białymstoku
ex aequo
III miejsce – Dominik Wądołowski -  Szkoła Podstawowa nr 37 w Białymstoku

Ze względu na bardzo wysoki poziom uczestników wyróżnienia otrzymali:

  • Aleksandra Domanowska –Szkoła Podstawowa w ZS im. Jana Pawła II w Kleosinie
  • Jakub Bogusz – Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku
  • Gabriela Rybołowicz - Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku
  • Klaudia Siedlecka -  Szkoła Podstawowa nr 8 w Białymstoku

Początek strony