O nas

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych miasta Białegostoku, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. 

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr RE. 5470.1.2013.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

Dyrektor MODM
Maria Jolanta Ambrożej

Aktualności

25 września 2019 roku we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Białegostoku przeprowadziliśmy szkolenie dla dyrektorów oraz wicedyrektorów szkól i placówek oświatowych w Białymstoku na temat Systemu Informacji Oświatowej. Szkolenie poprowadził były pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej, odpowiedzialny w MEN za wdrażanie nowego SIO oraz naliczanie subwencji oświatowej dla samorządu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne kursy.

Spektakl powstał we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku  według zaleceń Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. Scenariusz skonstruowany jest w taki sposób, że sztuka wywołuje przeżycie wstrząsu, ale młodzież, wychodzi z seansu z nadzieją, a nie ze strachem. Oddziaływanie na postawy młodych ludzi poprzez działania artystyczne, jest zdecydowanie bardziej skuteczne od metod podających.

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego zaprasza na wyjątkowe szkolenie ze specjalistą z Irlandii nt. "Mutyzm wybiórczy- jak pomóc pokonać lęk przed mówieniem?"

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku

zaprasza nauczycieli do udziału w

Kursie Kwalifikacyjnym

Zarządzanie Oświatą

Kurs jest adresowany do kadry kierowniczej i czynnych zawodowo nauczycieli przedszkoli i szkół i innych typów placówek. Celem kursu jest uzyskanie kwalifikacji do pełnienia funkcji dyrektora placówki oświatowej.

Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza nauczycieli na konferencję "Edukacja w Muzeum Wojska", która odbędzie się 19 października 2019 r. o godz. 10:00.

Szerszy opis, program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą państwo na stronie Muzeum Wojska. 

https://mwb.com.pl/mwb2017/2019/09/25/konferencja-dla-nauczycieli-edukacja-w-muzeum-wojska/

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli.

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku i PWN Wydawnictwo Szkolne zapraszają na konferencję metodyczną: Dostosowanie organizacji i warunków otoczenia do potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

KONFERENCJA

„W dobie edukacji włączającej – dziecko z niepełnosprawnością w szkole ogólnodostępnej ”

data: 10.10.2019 r. godziny: 9:00-16:00
miejsce: Sala Widowiskowa w Turośni Kościelnej ul. Lipowa 109, 18-106 Turośń Kościelna
adresaci: dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu białostockiego

 

Szanowni Państwo!

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku przedstawia ofertę bezpłatnych i płatnych szkoleń prowadzonych przez Doradców Metodycznych w I semestrze roku szkolnego 2019/2020. Oferta w wersji drukowanej zostanie przekazana do skrytek w Departamencie Edukacji i niedługo powinna się pojawić w państwa placówkach. Jednocześnie w najbliższych dniach zostanie opublikowana  na naszej stronie internetowej.

- pobierz informator -

Oferta została już wprowadzona na Internetową Platformę Obsługi - można się zapisywac na szkolenia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie wakacyjnych konferencji metodycznych.

Zapisy na konferencje poprzez platformę IPO.

- plakat z informacją o konferencjach -

  

Miło nam poinformować Szanownych Państwa, że Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku uzyskał zgodę od SHERBORNE ASSOCIATION UK w Bristolu, na oficjalne posługiwanie się logo stowarzyszenia, co oznacza, że po ukończeniu szkolenia II stopnia, uzyskane przez naszych kursantów trenerskie certyfikaty, będą posiadały również logo stowarzyszenia z Bristolu.

 

 

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku zaprasza do udziału w Kursie kwalifikacyjnym z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego w okresie wczesnoszkolnym dla nauczycieli przedszkoli i klas I – III szkoły podstawowej. Planowane uruchomienie kursu - PAŹDZIERNIK 2019 r. 

Kurs jest adresowany do czynnych zawodowo nauczycieli, którzy posiadają kwalifikacje do pracy w przedszkolu lub klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz planujących dalsze i ustawiczne doskonalenie własnych komptencji jezykowych poza ramami tego kursu i ubiegających się o uzyskanie kwalifikacji do nauczania języka obcego w przedszkolu lub kl. I-III szkoły podstawowej.

Najbliższe wydarzenia

19
Paź
Termin: 19 październik 2019, 00:00
Kurs 25-godzinny dla osób, które ukończyły szkolenie I stopnia. Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku zaprasza nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych specjalistów i pracowników oświaty na certyfikowany warsztat szkoleniowy Trenera
Wychowanie przedszkolne
Wychowanie i profilaktyka
Szkolnictwo specjalne i integracyjne
Edukacja wczesnoszkolna

19
Paź
Termin: 19 październik 2019, 09:00
Kurs jest adresowany do kadry kierowniczej i czynnych zawodowo nauczycieli przedszkoli i szkół i innych typów placówek. Celem kursu jest uzyskanie kwalifikacji do pełnienia funkcji dyrektora placówki

19
Paź
Termin: 19 październik 2019, 10:00
Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza nauczycieli na konferencję "Edukacja w Muzeum Wojska".  Szerszy opis, program konferencji, zaproszenie oraz formularz zgłoszeniowy znajdą państwo na stronie Muzeum
Edukacja humanistyczna

19
Paź
Termin: 19 październik 2019, 15:00
Szkolenie 12-godzinne. Termin: 19-20.10.2019 Warsztat oparty na praktycznym działaniu uczestników. Adresaci: nauczyciele przedmiotów artystycznych, pedagodzy, terapeuci, i psycholodzy oraz wszyscy zainteresowani pracujący z dziećmi i młodzieżą. Program

21
Paź
Termin: 21 październik 2019, 12:00
Bieżący temat w klasie 1 po szkole podstawowej z działu język matematyki (zakres podstawowy). Adresaci: zainteresowani nauczyciele matematyki. Zapisy przez Internetową Platformę Obsługi
Edukacja matematyczno-przyrodnicza

Platforma E-learningowa MODM

przejdź

Internetowa Platforma Obsługi

przejdź

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego

Young Learners Resource Center

przejdź

ue

Projekt "Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu"

→ przejdź

erasmusplus apla

Projekty realizowane w ramach programu Erasmus+

→ przejdź

Edukacja globalna

Projekt "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"

→ przejdź

Rezultaty projektu Wykorzystanie TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli

→ przejdź

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
Data : 2018-06-06
10
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Początek strony