O nas

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupiamy wokół siebie doradców metodycznych miasta Białegostoku, organizujemy spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej naszego regionu pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Staramy się jednoczyć lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych. 

Posiadamy akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty - Decyzja nr RE. 5470.1.2013.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradczo - metodyczną oraz innymi materiałami zgromadzonymi w tym serwisie.

Dyrektor MODM
Maria Jolanta Ambrożej

ogloszeniezdalna

Spektakl "Chemiczna Zmiana Nastroju - dopalacz to też narkotyk", powstał we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.  Według zaleceń Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, scenariusz skonstruowany jest w taki sposób, że sztuka wywołuje przeżycie wstrząsu, ale młodzież, wychodzi z seansu z nadzieją, a nie ze strachem. Oddziaływanie na postawy młodych ludzi poprzez działania artystyczne, jest zdecydowanie bardziej skuteczne od metod podających.

 Zapraszamy w  mroczną podróż po krainie uzależnienia. Prowadzą Dina i Damian ofiary nałogu. Spotkanie z nimi to szansa na znalezienie odpowiedzi na pytanie: czym jest uzależnienie? Świat bohaterów zamieszkują rozterki, z którymi człowiek boryka się na co dzień:"Po co żyję?" Pobudzamy do poszukiwania własnych motywacji. Pozostawiamy młodzież w pytaniu "Jakie są moje marzenia?"

 
Warstwa muzyczna od rocka, poprzez elementy muzyki filmowej po RAP. Oddziaływanie na wyobraźnię i emocje wprowadza widza na poziom doświadczenia i stwarza możliwość przekazania wiedzy za pomocą wszystkich zmysłów jakimi dysponuje człowiek. Poznanie sensoryczne "wyrabia" prawidłowe reakcje, kształtuje cenione społecznie umiejętności i postawy. Chcemy tworzyć nowoczesną edukację kulturową. 
 
Z referencji Departamentu Edukacji Białystok: " Gratuluję spektaklu, którego innowacyjny i nowoczesny sposób przedstawienia problemu z pewnością wywarł na widzach ogromne wrażenie i skłonił do refleksji. Wyrażam ogromne uznanie i poparcie dla realizacji powyższej inicjatywy, wierząc, iż sztuka jako jedna z form edukacji spełni swoje zadania i przyczyni się do przeciwdziałania uzależnieniom, zwłaszcza wśród młodzieży" .
 
Z referencji Stowarzyszenia Fala: "Spektakl wywołał duże poruszenie wśród publiczności, a to przede wszystkim ze względu na emocjonalną grę aktorów i ich interaktywny kontakt z młodzieżą, jak również wykorzystanie w spektaklu multimediów i granej na żywo muzyki. "
 
Spektakl skierowany do: Szkoły Podstawowe (6,7 i 8 klasy) oraz  Szkoły Ponadpodstawowe - wszystkie klasy.
Miejsce realizacji: Aula Widowiskowa im. Janusza Korczaka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku; ul. Świerkowa 20, 15-328 Białystok.

Terminy:

  • 22 listopad 2019
  • 17 grudzień 2019
  • 16 styczeń 2020
  • 12 marzec 2020
  • 22 kwiecień 2020
  • 21 maj 2020
  • 5 czerwiec 2020
 
Godziny seansów każdego dnia:

1.   8.30-10.30 - 300 widzów

2.   11.00-13.00 - 300 widzów

3.   13.30-15.00 - 300 widzów

Opcjonalnie Istnieje możliwość przeprowadzenia Spektaklu na terenie szkoły!!!

Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt pod numerem Impresariat +48 692494145  / Bilet 10zł.

Platforma E-learningowa MODM

przejdź

Internetowa Platforma Obsługi

przejdź

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego

Young Learners Resource Center

przejdź

ue

Projekt "Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu"

→ przejdź

erasmusplus apla

Projekty realizowane w ramach programu Erasmus+

→ przejdź

Rezultaty projektu Wykorzystanie TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli

→ przejdź

Początek strony